Termal Dolaplar ve Sandıklar

Roll

Yalıtımlı ROLL, özellikle gıda tedarik zincirinde depolarınızdan teslim noktaları veya çoklu hedefleri olan herhangi bir lojistik dağıtım ağları için uygundur. Dağıtım; aracın kapılarının taşıma, yükleme ve boşaltma sebebiyle sık sık açılmasından dolayı soğuk zincirde çok hassas bir aşamadır.
Yalıtımlı ROLL, lojistik organizasyonuna en uygun ve soğuk zincir boyunca mükemmel bir termal güvenliğinin sağlanması açısından çok esnek bir çözümdür.
Güvenilir, kullanımı kolay yalıtımlı ROLL ısıya duyarlı ürünlerin (soğuk ve donmuş ürünler) dağıtımı için mükemmel bir çözümdür. Standart taşıma boyutları ile uygun ölçülere sahip olmanın yanı sıra %100 plastik tasarımı, ATP düzenlemelerini aşan performansı ile tüm endüstriyel gereksinimleri karşılar.

Standart Palet Ölçüleri

Roll Konteynerler Euro-Palet 1200 x 800 mm ya da UK-Palet 1200 x 1000 mm ye göre dış ölçülere sahiptirler. Palet aralıkları taşıma araçlarına bir yükleme optimizasyonu sağlayan farklı yükseklikler ve bölümler sunmaktadır. Tekerlek ya da ayaklar monte edilebilir.
Roll konteynerler çok iyi bir yalıtım değerine sahiptir ve farklı soğutma sistemleri ile donatılabilir.

Konvansiyonel Roll – Cage Standart

Geleneksel bir Roll-Cage boyutları, dağıtım için ideal bir modeldir. 24 saat ve üstü taşımalar için soğuk zincirin korunması amacıyla ötektik tepsi, kriyojenik veya termo-kimyasal soğutma özelliklerine sahip soğuk zinciri destekleyici ürünler monte edilebilir.
Yarım yükseklikteki Roll’a üst kısmına cardboxes veya kasa ürünlerinin (bakkal, meyve ve sebzeler vb.) yüklenmesini sağlayan çelik bir üst kafes takılabilir.

Plastik Kasa Standart Ölçüler

Roll’un bu modellerinin iç boyutları, plastik kasaları barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Bir veya iki istifin yanı sıra çeşitli yükseklilerdeki Roll çoğu kullanıma uygundur.
Ötektik, kriyojenik ve termo-kimyasal soğutma sistemleri , pozitif ve negatif sıcaklıklarda koruma sağlar.

BAC

Yalıtımlı BAC sıcaklık kontrolü gerektiren gıda ve gıda dışı ürünler için tasarlanmıştır. BAC çeşitli alanlarda kullanılmaktadır:

  • Paketlenmiş veya dökme tarım-gıda sanayi
  • Teknik sanayide ısıya çok duyarlı ürünler ve düşük ısılarda taşınan kuru buz, donmuş tutkal gibi benzeri ürünler
  • Sağlık sektöründe ürünleri sıcaklık kontrolü (kan örnekleri, insülin, aşı vb.) altında toplamak ve hafif yük dağıtımı

Küçük kapasiteli konteyner sıradan herhangi bir araca rahatlıkla uyum sağlar.
Büyük kapasiteli konteyner forklift araçları tarafından kolayca ele alınması için tasarlanmıştır.
Hepsi istiflenebilir ve tekerlekler ile donatılabilir.
Yüksek ısı yalıtım performansı ile termal gereksinimler için çözüm sağlar.

Polietilen BAC

Gövde ve kapak tek parça (monoblok) rotomoulded polietilenden yapılır.
Standart olarak silikon conta, son döner kalıp teknolojisi, geniş kapasite aralığına sahip konteynerler minimal opsiyonel ekipman ile donatılmıştır ve kullanıma hazır olarak üretilmiştir.

Ötektik Tepsiler

Soğutma üniteleri mekanik soğutma olmaksızın izole edilmiştir. Ötektik soğutma, soğutulmuş ürünlerin yanı sıra dondurulmuş ürünler için 24 saat ve üzerinde gerekli sıcaklıklarda koruma sağlamaktadır. Ötektik tepsiler, ötektik karışımdaki gizli erime ısısı nedeniyle soğutma kapasitesini sürekli serbest bırakır. Konteynerin üst kısmına yerleştirilen ötektik tepsiler, dondurma işlemi sırasında önceden birikmiş soğutma kapasitelerini soğuk odada serbest bırakırlar. Ötektik tepsilerde maksimum verimliliğin sağlanması için içerisindeki sıvının tamamen katılaşmış olması gerekir. Donma ısısı, ötektik sıvı erime ısısı olan 5°C den daha az olmalıdır. Kullanılan soğutma ünitesi türüne bağlı olarak, donma süresi 6-24 saat arasında olabilir. Altı ötektik çözüm (0°C, -3°C, -12°C, -17°C, -21°C ve -26°C) istenen sıcaklığı korur. Soğutulmuş veya dondurulmuş ürünler için idealdir!

Ne yapıyor?

Kuru Buz

Soğutma üniteleri mekanik soğutma olmaksızın izole edilmiştir. Kuru buz, çok düşük bir süblimasyon sıcaklığına (-78,5) sahip olması nedeniyle özellikle dondurulmuş ürünlerin taşınması için kullanılan çok etkili bir soğutma maddesidir. Granül, blok, sopa dilimleri veya kar gibi farklı şekilleri vardır. Kuru buz süblimleşerek Kg başına 150 Kcal soğutma gücüne sahiptir.

SIBER System®

OLIVO SIBER System büyük hacimli lojistik dağıtım operasyonları için, yarı otomatik kriyojenik soğutma sistemi olarak tasarlanmıştır.

  • Kuru buz, depoda bir soğuk hava tankında saklanan sıvı CO2 ‘den üretilir.
  • Kuru buz ihtiyacı, ROLL konteynerlerinin üst kısmında konumlandırılmış SIber System® tanklarına direkt olarak kalibre ve enjekte edilir.
  • Bu kriyojenik süreçte; CO2 (Kuru buz) enjeksiyon istasyonu, enjekte edilecek Kuru buz miktarını belirli operasyonel koşullara göre otomatik olarak ayarlamaktadır.
  • SIBER System®, 24 saat boyunca soğuk ve/veya dondurulmuş ısıyı korumak için ikiz soğutma sistemi şeklinde tasarlanmıştır.

SIBER System®, OLIVO’nun izolasyonlu konteynerleri için özel patentli bir sistemdir.