Bluezone Tazeliği Koruma Teknolojisi

Bir UV ile geliştirilmiş oksidasyon teknolojisi.
Meyve sebzenin yanı sıra çiçek ve çiçek soğanında atık miktarını ciddi oranda azaltmaktadır. Düşük bakım ve işletme maliyetine sahiptir. Bluezone makineleri soğuk odalarda ve buzdolaplarında hava kalitesini iyileştirir ve ürünlerin tazeliğini korur. Frigorifik taşıma araçları, “reach-in” teşhir dolapları, buzdolapları ve hatta kısmi üretim alanları kalitesini yükseltmektedir; küf ve/veya bakteri oluşumunu engeller ve etilen gazlarını azaltır.

ABD-deniz kuvvetleri gemilerinde / Viking buzdolaplarının (CAN) / Cold-Star MAERSK soğutucu konteynerlerin, hotel ve restorantların “walk-in” soğuk hava depolarında test edilmiş ve uygulanmıştır. / Bluezone süpermarketlerde meyve sebzelerin depolama, taşıma ve kapalı satış alanları için de talep edilmektedir.

Bölgesel ve yerel temsilcilerimiz konularında uzmandır ve (gerektiğinde) profesyonel arka ofis desteği DEISKO Ltd. Türkiye’den alabilirsiniz. (DEISKO Ltd. genel distribütör: Avrupa. Bluezone Teknolojileri patent holding şirketi: Bluezone Inc., Boston, MA (ABD).

Temsilcilerimiz size sorularınız hakkında bilgi vermekten mutluluk duyacaktır. Satıcınızdan tanıtım ve ürünü test etmeyi istemekten çekinmeyin, teknolojinin çalıştığı yerler veya referanslar listesi isteyin. Satıcınız, mevcut önceki “test” raporları da size sunabilir.

Temsilcilerimiz, ekipman yedek parçalar tedariği sağlarlar; Bluezone cihazlarının optimum verimlilikle çalışması için ampulleri ve diğer yedek parçaları stokta bulundurur. Ayrıca arıza durumunda kısa zamanda değiştirme ve/veya onarım himeti sağlar.

(Meyve, Sebze, Çiçek, Çiçek Soğanlar ve Mantar) ;

Bluezone tazelik koruma teknolojisi nasıl çalışıyor?

Reaksiyon teknolojimiz (UV-O3) korunan bir alanda üniteden ozon kaçağı riski olmadan bakterileri, virüsleri ve küfü öldürülür; , karbonhidrat molekülleri elimine eder ve yapılarını saf hava haline dönüştürür,. Bu şekilde, hormonsal gaz etilen (ayrıca karbonhidrat) Ürünlerinizin veya çiçeklerin çevreleyen olgunlaşma sürecini daha da teşvik etmek için şans bulamaz, ürünlerinizin raf ömrünü uzatır ve tazeliğini korur!
Deep science-txt

Küf ve mantar;

Meyve ve sebze kokusu karbonhidrat olduğundan ibarettir, Bluezone teknolojisi sayesinde koku transferinin riskini ortadan kaldırır. Havada uçuşan küf partikülleri kısa zamanda bertaraf edilir. Testler, kapalı ortamda bir küf partikülleri  serbest bırakıldıktan sonra 2 saat içinde etkinliğini göstermiştir.
Küf-test

Bakteria

Başlangıçtan temiz havaya kadarki  40 dakikalık aralıkta ölçülen küf seviyesi bulunmuştur. Bluezone, göstermiştir ki 60 dakika yapılan testiyle küf mantar partikülleri ve Bakteriler üzerindeki etkinlik oranını yüksek olduğunu kanıtlamıştır. “Tropik Soya Agar (TSA)” petri kapları üzerinde Bacillus Atrophaeus üzerinde yapılan test.
Bakteri test

Danışmanlık:

Gereksiz yatırımlardan/masraflardan kurtulmanız için temsilcilerimiz spesifik ürünlerinizin hava temizleme ihtiyaçlarıyla ilgili ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlar. Bu herhangi bir durum için hesaplanabilir. Deponuzun hacmi (m3) ve muhafaza ettiğiniz ürün baz alınarak hangi makine ile en etkili ve verimli sonuç alabileceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz.
Danışmanımızla size en uygun çözümü sunmanın yanısıra, yatırımınızın geri dönüş süresini size hesaplar.

2017-11-15 11.41.31

Cihazlar / Modeller:

BLUEZONE 2400

Saatte 45/62m³ kapasiteye sahiptir, %90 nem oranları kadar çalışmaktadır ve 4 adet UV ampulü mevcut, ayrıca bir 350Watt invertör sahip DC24V – AC230V kullanarak reefer Konteyner /kamyonlara entegre edilebilir. Soğuk-depolama ve “Reefer-TIR” kullanımları için idealdir.

BLUEZONE 300

Saatte 15-25 m³ kapasiteye sahiptir, %90 nem oranları kadar çalışmaktadır ve 2 adet UV ampulü mevcut, , ayrıca bir 350Watt invertör sahip DC24V – AC230V kullanarak “reefer” kamyonlara entegre edilebilir. Geçici depolama alanında, küçük alışveriş bölgelerinde ve yedek stok alanlarında kullanım için ideal.

BRIC10 veya RI

Ünitenin saatte 1,5 m³ kapasiteli olup 1 adet küçük UV ampul mevcut, %75 ila%80 arasında nem oranlarıyla çalışır ve buzdolapları ve soğutucu teşhir dolaplarına entegre edilebilir.

Ev buzdolaplarında, çiçek dolapları/ vending makinelerinde, Taze kesme satış stantlarında ve yarı açık satış alanlarında kullanım için idealdir.

Dolaplar Martek ile ortak çalışma yapılmıştır

Bakım:

Tüm ünitelerin ampulleri her 11 ayda bir veya 8.000 çalışma saatinden sonra değiştirilmelidir.

Kolay Kurulum!

Gungen Maritime & Trading Testimonial for the Bluezone Model 300

“Our company, Güngen Maritime & Trading A/Ş, is a spinoff of the former marine operations department within Güngen Foreign Trade Co. Ltd., which was founded in 1976 as a family owned company. As of its maiden day, the company-chartered tanker tonnage, necessary for its world-wide molasses trade. In the 80s, the volume of operated and time-chartered vessels grew to such an extent that by 1990 a new company was formed; the Güngen Denizcilik ve Ticaret A/Ş (Güngen Maritime & Trading A/Ş).

Today, Güngen Maritime & Trading A/Ş owns and operates a fleet of high-spec SUEZMAX type crude-oil tankers. All aspects of these ships, from Design to Crewing, Technical and Commercial issues, are managed in-house. Our ships are equipped to accommodate up to 33 seafarers. It is of utmost importance for us to provide our seafarers with fresh and safe nutrition, even throughout the long ocean passages, some of which can last up to 30 days.

When we first learned about Bluezone Fresh Preservation Technology, we understood that this technology could potentially contribute to extending the shelf life of our vegetables and fruit, during these long voyages. Therefore, we ordered the BLZ for our Ottoman Tenacity. Our crew installed the system inside the ships 26m³ (920ft³ ) walk-in cold room for vegetables and fruit. Our extensive testing on board (more than 3 months), under supervision of the ship’s captain and cook, proved that Bluezone technology keeps vegetables and fruit fresh up to double their standard shelf life.

Naturally, within 1.5 years after our first investment in a Bluezone unit, we equipped all our ships’ vegetables and fruit stores with the easy to install (plug and play) Bluezone 300s. We can now confidently inform our counterparts in the industry that the Bluezone system has helped reduce our food waste as well as contributed to healthier meals, hence better seafarer moods and therefore proven to be an indispensable investment for our ships.”