Soğuk lojistik süreçlerini optimize ederek CO2 Ayak İzini azaltmak. Nasıl?

CO2 ayak izini nasıl azaltacağımız sonraki 4 noktada belirlenmektedir. Genel ürün yelpazemiz yalnızca dört temel nokta aracılığıyla CO2 ayak izini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda lojistik operasyonlarını optimize ederek verimliliği de büyük ölçüde artırıyor.

  1. Karışık ürünlerin taşınması (donmuş, soğuk ve ortam sıcaklığının tek araçta olması) daha az araçla sonuçlanır. Kamyonlar CO2 yayar! OLIVO ürünleri burada önemli bir rol oynuyor; Co2 ayak izini azaltıyoruz!
  2. Bluezone kullanarak hasat sonrası atıkları azaltıyoruz. Yiyecek yetiştirmek için suya ve enerjiye ihtiyaç vardır. Enerji tüketimini azaltarak daha az CO2 açığa çıkar.
  3. Bluezone kullanarak ürünleri biraz daha yüksek sıcaklıklarda muhafaza etmek mümkündür. Oda sıcaklığını ilk bir (1) derece artırarak enerji faturasında yaklaşık %15 tasarruf sağlayarak daha fazla tasarruf sağlamak mümkündür. Bu aynı zamanda daha az CO2 salınımı anlamına gelir.
  4. Farklı meyve veya sebzelerin farklı rejimlerde frigorifik araçla taşınması sorunu ortaya çıkıyor. Etilen gazı ve mantar ve bakterilerin salınması nedeniyle karışık taşıma normalde gerçekleşmeyebilir. Genellikle Soğutmalı araçlar kapasitelerinin %65’inden fazlasını yüklemezler. Bluezone ile bu riskleri mutlak minimuma indirirsiniz. CO2 emisyonlarının daha da azaltılmasını mümkün kılar.
Soğuk lojistik süreçlerini optimize ederek CO2 Ayak İzinin Azaltılması. Daha yüksek dağıtım verimliliği elde etmek için daha az araç mı istiyorsunuz? daha az CO2 salınır