Soğuk zincir mi
sıcaklığa duyarlı ürün koruma mı?

“Soğuk zincir” terimi aslında sıcaklığı düşük tutmak için kullanıldığından, sıcaklık kontrolü gerektiren ürünlerin “sıcaklığa duyarlı” olduğunu söylemek daha doğru olur. Bu ürünler, belirli sıcaklık aralıklarında saklanması veya taşınması gereken gıdaları ve tıbbi ürünleri ifade eder. Sıcaklığa duyarlı ürün koruma için özel ancak hafif dayanıklı EPP çözümleri bulabilirsiniz. Öyleyse, imkansız olan düşünceyi gerçekleştirin!

Sıcak yemek gerçekten sıcak kalmalı

Sıcak yiyecekler de belirli bir sıcaklık aralığında saklanmalı veya teslim edilmelidir. Genel olarak sıcak yemeklerin güvenli tüketim sıcaklığı 60°C’nin üzerindedir. Bu sıcaklık mikroorganizmaların yayılmasını önleyerek gıda güvenliğini sağlamak için önemlidir. Sıcak yemeğin etrafındaki ve kabın sıcaklığının ama en az 65°C olması gerektiği anlamına gelir. Sıcak yemek bu sıcaklıkta tutulmadığı takdirde mikroorganizma ve gıda zehirlenmesi riski artar. Bunlar yüzünden, ama aynı zamanda müşteri memnuniyetiniz için!

Bu nedenle dondurma gibi sıcaklık kontrollü ürünlerin çok düşük sıcaklıkta (-21°C), sıcak yemeklerin ise belirli bir sıcaklıkta saklanması veya taşınması önemlidir. Bu gereklilikleri yerine getirmek için soğuk lojistik yöntemleri veya sıcaklık kontrolü sağlayan ekipmanlar kullanılır. Sıcaklıkları mümkün olduğu kadar uzun süre korumak için ötektik plakalar veya PCM’ler (Faz değiştiren materyaller) kullanılır. Özel ısıtma plakaları (şarj edildiğinmiş) daha uzun süre +75 sıcaklık sağlayabilir.

Sıcaklığa duyarlı ürün koruma için özel PCM aküler yemek gerçekten sıcak veya soğuk kalmalı

Sonuç olarak, dondurma veya sıcak yemekler gibi ısıya duyarlı gıdaların kritik sıcaklıklarını doğru bir şekilde korumak, gıda kalitesi ve güvenliği için önemlidir. Bu ürünlerin taşınması ve saklanması sırasında uygun sıcaklık koşullarının sağlanması, tüketiciye güvenilir ve kaliteli ürünlerin sunulmasını sağlar.

EPP yalıtımlı kutular ayrıca dayanıklıdır ve tekrar kullanılabilirler. Bu, maliyet etkin bir çözüm sunar ve sürdürülebilirlik açısından avantaj sağlar. Ayrıca, EPP malzeme hijyeniktir ve kolayca temizlenebilir, böylece gıda güvenliği standartlarına uygundur. Belirli bir sıcaklık aralığında korunması gereken meyve ve sebzeler de EPP kaplarında saklanabilir.

EPP ürünleri olarak burada bahsedilen Thermo Future Box dışında OLIVO “BOX” ürünlerini ve hatta ROLL kapları bulunmaktadır. Bu nedenle DEISKO, Thermo Future Box’ın (Sıcaklığa duyarlı ürün koruma) tek tedarikçisi değildir.

Ancak, 50 kutu ve üzeri miktarlar için en iyi fiyatı sağlanabilir ve gerekirse rekabetçi (diğer EPP sağlayıcıları) ürünler de sunabiliriz!


Ürün Kataloğu veya daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin!
Not: Stok ürünleri için sorunuz.
LINK